Прийомоздавальник

Прийомоздавальник вантажу та багажу (залізничний транспорт)

Кваліфікаційна характеристика

(Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 66 «Залізничний транспорт і метрополітен», розділ «Робітники». Затверджено: Наказ Міністерства інфраструктури України від 20 травня 2016 № 181)

Професія: Прийомоздавальник вантажу та багажу

Код професії: 9332

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Забезпечує виконання завдань з навантаження, вивантаження, прийому, видачі вантажу та багажу в установлені строки. Організовує роботи з виконання вантажних і комерційних операцій: навантаження, вивантаження, сортування, прийому, видачі та зважування вантажу та багажу. Забезпечує збереження під час транспортування і зберігання вантажу та багажу і раціональне розташування його на складах, у вагонах. Вживає заходів щодо скорочення строків простою рухомого складу під вантажними операціями.

Повинен знати: правила перевезень; правила навантаження і кріплення, вивантаження вантажу та багажу; правила приймання вантажу та багажу для перевезення і видачу їх власникам; правила охорони праці під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт; вимоги до вагонів під час перевезення різних вантажів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Забезпечує виконання завдань з навантаження-вивантаження, прийому, видачі багажу в установлені строки. Перевіряє правильність розміщення і кріплення на відкритому рухомому складі довгомірних, лісових, великогабаритних, негабаритних, небезпечних та інших вантажів, розміщення і кріплення яких проводиться відповідно до технічних умов навантаження і кріплення вантажів, розміщення вантажів за кресленнями і схемами, що не передбачені технічними умовами. Складає комерційні акти й акти загальної форми у разі виявлення несхоронних перевезень вантажу. Організовує сортування і навантаження вантажу та багажу, правильне розміщення вантажу на транспортних засобах. Контролює справний стан вагів, необхідного інвентарю та матеріалів для маркування вантажу та багажу, пломбування вагонів та контейнерів. Встановлює черговість видачі багажу та ручної поклажі. Вживає заходів щодо скорочення строків простою рухомого складу.

Повинен знати: правила перевезень та порядок оформлення документів на перевезення вантажу та багажу і технічні умови навантаження і кріплення вантажу; інструкцію щодо порядку і технології зважування вантажу, утримання і технічного обслуговування вагових приладів; правила перевезень небезпечних вантажів і порядок ліквідації пов'язаних із ними аварійних ситуацій; інструкції з перевезень негабаритних та важковагових вантажів; правила пломбування вагонів і контейнерів, кріплення закруток та маркування вантажів; державні стандарти на пакування; положення про порядок охорони вантажу і об'єктів на залізничному транспорті; стандарти та умови транспортування і пакування вантажу.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, стаж роботи за професією прийомоздавальника вантажу та багажу 2 розряду – не менше 0,5 року.

4-й розряд

- у разі виконання робіт на залізничних станціях з річною переробкою вантажів у приведеному обсязі понад 700 тис. тонн та на прикордонних передавальних, припортових станціях.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією прийомоздавальника вантажу та багажу 3 розряду – не менше 1 року.

Примітка. Старший прийомоздавальник вантажу та багажу може вводитись у разі виконання поряд з основною роботою додатково керівництва підлеглими йому працівниками і тарифікуватисяся на один розряд вище.