Поїзний електромеханiк

Поїзний електромеханік

Кваліфікаційна характеристика

(Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 66 «Залізничний транспорт і метрополітен», розділ «Робітники». Затверджено: Наказ Міністерства інфраструктури України від 20 травня 2016 № 181)

Професія: Поїзний електромеханік

Код професії: 7241

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує технічне обслуговування електрообладнання, приводів вагонних генераторів під час підготовки в рейс у пунктах формування, обороту та на шляху прямування. Проводить моніторинг з реєстрацією певних параметрів електрообладнання всіх вагонів. Виявляє за показаннями приладів, заявками провідників та усуває несправності, що виникають у роботі електрообладнання, редукторно-карданних приводів акумуляторних батарей, пристроїв водопостачання і опалення, внутрішнього обладнання, систем безпеки у вагонах усіх типів, що обслуговуються. Перевіряє якість і обсяги ремонтних робіт, що виконуються за заявками в пунктах формування пасажирських поїздів. Веде облік ремонту внутрішнього електрообладнання в пунктах формування та звороту. Інструктує працівників поїзної бригади з питань особливостей експлуатації електрообладнання, вимог безпеки. У нестандартній ситуації приймає безпосередню участь у її локалізації. Проводить підключення високовольтної магістралі поїзда до локомотива.

Повинен знати: кінематичні, електричні схеми, конструкцію і принцип роботи вузлів і агрегатів пасажирських вагонів усіх типів, що обслуговуються; технічні характеристики вагонів, їх систем і елементів; правила, технічні вказівки, інструкції заводів-виготовників, допуски й норми зносу, які допускаються під час експлуатації пасажирських вагонів; параметри роботи обладнання; основи електротехніки й механіки; порядок технічного обслуговування обладнання при підготовці вагонів поїзда у рейс, їх прийому і здачі; способи виявлення, запобігання і усунення несправностей у роботі вузлів і агрегатів пасажирських вагонів; розміщення пунктів технічного обслуговування та екіпірування вагонів на шляху прямування пасажирського поїзда; інструкції із забезпечення безпеки руху, електробезпеки, охорони праці, пожежної безпеки у вагонах пасажирських поїздів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Перепідготовка та стаж роботи за технологічно суміжною професією 4 розряду – не менше 1 року.

6-й розряд

- у разі технічного обслуговування на шляху прямування пасажирських поїздів, складених з вагонів з електроопаленням або кондиціонуванням повітря.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією поїзного електромеханіка 5 розряду – не менше 1 року. Допуск до роботи з електрообладнанням до 3000 В.