Машинiст автомотриси

Машиніст автомотриси

Кваліфікаційна характеристика

(Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 66 «Залізничний транспорт і метрополітен», розділ «Робітники». Затверджено: Наказ Міністерства інфраструктури України від 20 травня 2016 № 181)

Професія: Машиніст автомотриси

Код професії: 8311

Завдання та обов’язки. Керує автомотрисою, яка призначена для перевезення людей або транспортування матеріалів, обладнання, пристроїв до місця роботи, проведення експлуатаційних та аварійно-відновлювальних робіт на залізницях, у тому числі ремонту та огляду пристроїв контактної мережі. Технічно обслуговує автомотрису. Утримує в належному стані двигун, електричне та гідравлічне устаткування, гальмову систему, систему живлення та змащування ходових частин автомотриси та її підйомного обладнання. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Змащує частини механізмів, які труться. Бере участь у планово-запобіжному ремонті. Керує крановою установкою (гідроманіпулятором) та іншими спеціальними механізмами та пристроями автомотриси під час виконання ремонтних, монтажних та вантажно-розвантажувальних робіт. Контролює правильність навантаження, розміщення та кріплення вантажу на причіпній платформі.

Повинен знати: будову автомотриси, її обладнання та правила водіння, причини несправностей у роботі механізмів автомотриси, способи їх запобігання та усунення; види та якість паливно-мастильних матеріалів, що застосовуються, норми їх витрат; призначення та будову контрольно-вимірювальних приладів; правила, види та терміни технічного огляду, ремонту, та освідчення вузлів, колісних пар автомотриси та її кранового обладнання; правила перевезення людей та виконання вантажно-розвантажувальних робіт; основи електротехніки, радіотехніки, гідравліки та механіки.

5-й розряд

у разі керування та обслуговування автомотриси з бензиновим двигуном.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Перепідготовка та стаж роботи за технологічно суміжною професією 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

у разі керування та обслуговування автомотриси з дизельним двигуном потужністю до 220 кВт.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста автомотриси 5 розряду - не менше 1 року.

7-й розряд

у разі керування та обслуговування автомотриси з дизельним двигуном потужністю понад 220 кВт.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста автомотриси 6 розряду - не менше 1 року.