Машиніст дрезини

Машиніст незнімної дрезини

Кваліфікаційна характеристика

(Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 66 «Залізничний транспорт і метрополітен», розділ «Робітники». Затверджено: Наказ Міністерства інфраструктури України від 20 травня 2016 № 181)

Професія: Машиніст незнімної дрезини

Код професії: 8311

Завдання та обов'язки. Керує дрезиною, яка призначена для перевезень робітників і транспортування матеріалів, обладнання, пристроїв до місця робіт. Виконує маневрені роботи у межах станції. Керує крановими установками та іншими спеціальними механізмами та пристроями дрезини під час виконання ремонтних, монтажних та вантажно-розвантажувальних робіт. Контролює правильність навантаження, розміщення та кріплення вантажу на причіпній платформі. Обслуговує та утримує дрезину у справному стані. Усуває несправності дрезини. Бере участь у планово-запобіжному ремонті.

Повинен знати: будову та правила експлуатації дрезини, її механізмів і обладнання; причини несправностей в роботі дрезини та її механізмів і обладнання, способи їх запобігання та усунення; призначення та будову контрольно-вимірювальних приладів; характеристики і властивості паливно-мастильних матеріалів і вимоги до них; правила перевезення людей і вантажів на дрезині; правила виконання вантажно-розвантажувальних робіт, які виконуються за допомогою кранового обладнання; правила, види і терміни технічного огляду, ремонту та огляду вузлів, колісних пар дрезини та кранового обладнання; основи електроніки, механіки й гідравліки.

5-й розряд

- у разі керування та обслуговування незнімної дрезини з карбюраторним двигуном, що обладнана вишкою, краном або іншими спеціальними механізмами для виконання ремонтних, монтажних та вантажно-розвантажувальних робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Перепідготовка та стаж роботи за технологічно суміжною професією робітника 4-го розряду – не менше 1 року.

6-й розряд

- у разі керування та обслуговування незнімної дрезини з дизельним двигуном, що обладнана вишкою, краном або іншими спеціальними механізмами для виконання ремонтних, монтажних і вантажно-розвантажувальних робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи машиністом незнімної дрезини 5 розряду – не менше 1 року.

Примітка. Помічник машиніста незнімної дрезини тарифікується на один розряд нижче машиніста незнімної дрезини, під керівництвом якого він працює.