Касир товарний

Касир товарний (вантажний)

Кваліфікаційна характеристика

(Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 66 «Залізничний транспорт і метрополітен», розділ «Технічні службовці». Затверджено: Наказ Міністерства інфраструктури України від 20 травня 2016 № 181)

Професія: Касир товарний (вантажний)

Код професії: 4211

Завдання та обов'язки. Оформляє і перевіряє документи з приймання, навантаження вантажу і багажу, а також з їх переадресування. Перевіряє накладні вантажовідправників, веде облік навантаження згідно з обліковими картками, веде розрахунки з клієнтами за перевезення вантажу, багажу та надані послуги (зберігання тощо). Проводить перерахунки за перевезення, які не відбулися. Проводить операції з приймання, обліку і зберігання грошових сум і бланків суворої звітності з обов'язковим дотриманням правил, що забезпечують їх схоронність. Нараховує збори за надані послуги й штрафні платежі. Приймає замовлення і комплект перевізних документів за встановленим порядком. Складає звіти з навантаження і вивантаження вантажу. Оформляє особові рахунки. Проводить таксування відомостей подавання та прибирання вагонів і складає звіт встановленої форми. Підбирає документи до видачі, надає номер відправлення, контролює правильність внесення відправниками вантажу в перевізні документи даних щодо технічних умов навантаження і кріплення вантажу на відкритому рухомому складі відправниками вантажу. Контролює конвенційні заборони. Веде облік з переадресування вантажу. Таксує перевізні документи, перевіряє правильне їх таксування. Стягує договірні тарифи. Проводить перевірку документів у одержувача вантажу на право його отримання. Здійснює оформлення перевізних документів при прийомі та видачі вантажів на автоматизованому робочому місці.

Повинен знати: правила перевезень вантажу; положення, інструкції та інші нормативні документи з перевезень вантажу й багажу; основні положення з планування перевезень; тарифи на перевезення і Тарифні посібники; правила перевезень небезпечних вантажів; форми вантажної і фінансової документації; правила зберігання документів суворої звітності й порядок складання касової звітності; схему відповідної транспортної мережі й основні маршрути прямування вантажу; форми перевізної документації; технологію роботи багажного відділення; схеми й основні маршрути прямування потягів; порядок і режим роботи на автоматизованому робочому місці товарного касира.

Кваліфікаційні вимоги.

Касир товарний (вантажний) I категорії: Неповна вища освіта відповідного напрямку підготовки (молодший спеціаліст), стаж роботи на посаді касира товарного (вантажного) II категорії - не менше 2 років.

Касир товарний (вантажний) II категорії: Неповна вища освіта відповідного напрямку підготовки (молодший спеціаліст), стаж комерційної роботи – не менше 1 року.