Касир квитковий

Касир квитковий

Кваліфікаційна характеристика

(Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 66 «Залізничний транспорт і метрополітен», розділ «Технічні службовці». Затверджено: Наказ Міністерства інфраструктури України від 20 травня 2016 № 181)

Професія: Касир квитковий

Код професії: 4211

II категорія

Завдання та обов'язки. Оформляє та продає квитки, абонементи, посадочні талони та інші провізні й перевізні документи, за допомогою квитково-друкувальних машин і автоматів, термінальної апаратури автоматизованих систем продажу й бронювання місць та надає інформацію про наявність вільних місць. Оформлює і продає електронні проїзні документи, квитки з оплатою банківськими картками, оформленими через РОS-термінал. Роздруковує проїзні документи, замовлені через Інтернет. Здійснює попередній продаж, оформляє і продає згідно із заявками та інші провізні й перевізні документи. Отримує, зберігає і здає грошові суми, бланки документів та інші матеріальні цінності за встановленим порядком. Складає відповідно до встановленої періодичності касові звіти та звіти з продажу квитків. Приймає проїзні та інші документи від громадян у випадку відмови їх від поїздки та повертає за встановленим порядком сплачені ними гроші. Вводить інформацію в комп’ютерну техніку з терміналу. Обробляє на термінальній апаратурі первинні документи та друкує вихідні дані на відповідних бланках. Здійснює зовнішній контроль документів, що приймаються на опрацювання в частині наявності необхідних шифрів на реквізитах, що обробляються. Веде сортування, розкладання, підбирання документів згідно з довідковими і довідково-груповими ознаками. Передає по каналах зв'язку дані, що отримані через диспетчерський термінал з комп’ютерної техніки на наступні операції, які пов'язані з оформленням квитків. Наглядає за роботою термінальної апаратури, реєструє причини збою. Працює з нормативно-довідковою інформацією. Отримує з комп’ютерної техніки довідки з використання місць у поїздах критичного напрямку, згідно з датами; передає їх для аналізу і прийняття рішень. Оформляє результати виконання робіт згідно з інструкціями.

Повинен знати: Правила ведення касових і банківських операцій в частині ведення обліку та звітності; інструкції з отримання, зберігання і здавання грошей, бланки документів та інших матеріальних цінностей; правила перевезень пасажирів і багажу, застосування тарифів та встановлення доплат і зборів; порядок перерахунку вартості проїзду з одного виду транспорту на інший; форми провізних документів; правила видачі пільгових квитків; схеми розташування місць у вагонах; призначення, класифікацію, будову і правила експлуатації обладнання, що використовується.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта відповідного напрямку підготовки (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи.

I категорія

У разі оформлення і продажу проїзних та перевізних документів у міжнародному, змішаному, прямому й місцевому сполученні, попереднього замовлення, колективного замовлення на проїзд з «прямою плацкартою» і зворотній виїзд, а також у разі розподілу за касами (касирами) бланків квитків.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта відповідного напрямку підготовки (молодший спеціаліст), стаж роботи квитковим касиром II категорії – не менше 2 років.

Примітка. Старший касир квитковий вводиться за умови керування групою касирів відповідно до нормативу.