ТЗН

Навчальний комп’ютерно-інформаційний комплекс ХЦПО

В Харківському центрі професійної освіти діють:

  1. Центр інформаційних технологій на 16 робочих місць.

  2. Комп’ютерний клас на 12 робочих місць.

  3. Мобільний комп’ютерний клас (10 ноутбуків).

  4. Комп’ютери з проекційним обладнанням в навчальних кабінетах.

  5. Автоматизовані робочі місця користувачів читального залу бібліотеки і бібліотекаря.

  6. Автоматизовані робочі місця керівників та адміністративних працівників, методиста.

  7. Локальна мережа школи.

  8. Мережа Інтернет.

Центр інформаційних технологій та комп’ютерний клас використовуються для проведення занять для груп підготовки та підвищення кваліфікації з використанням навчально-контролюючого програмного забезпечення та навчальних фільмів, професійного тестування слухачів. Збільшення кількості автоматизованих робочих місць на базі ПК дозволило повністю задовольнити потреби навчального процесу щодо проведення мультимедійних уроків, демонстрації навчальних відео- і фотоматеріалів, проведення електронного тестування за спеціальними предметами у декількох групах одночасно, розмежування груп при проведенні професійного тестування.

Згідно до «Програми розвитку технічних шкіл Південної залізниці та навчальної бази на виробництві», були придбані комп’ютери та оргтехніка, що дало можливість обладнати 2 комп’ютерні класи, всі навчальні кабінети і бібліотеку автоматизованими робочими місцями для слухачів та педагогічних працівників.

У Центрі інформаційних технологій та в 6 навчальних кабінетах встановлене мультимедійне проекційне обладнання, що дає можливість проводити уроки із застосуванням навчально-контролюючих програм, програм аудіовізуальної підтримки в багатьох групах одночасно.

В бібліотеці та читальному залі обладнано 5 автоматизованих робочих місць на базі ПК, де слухачі мають змогу переглянути електронну бібліотеку залізничника, скористатися навчально-методичними матеріалами через внутрішню локальну мережу, провести пошук необхідної інформації у мережі Інтернет. Ведеться поетапна робота по створенню електронного бібліотечного фонду.

Обладнаний учбовий клас з автоматизованим робочим місцем квиткового касира по вивченню роботи в системі «Експрес-УЗ», на базі вокзалу ст. Люботин. Заняття слухачів ХЦПО проводяться в діалоговому (робочому) режимі з окремим сервером ІВЦ Південної залізниці. В комп’ютерному класі ХЦПО встановлені оновлені версії автоматизованих робочих місць (АРМ) прийомоздавальника та товарного касира.

Для самопідготовки слухачів використовується «мобільний комп’ютерний клас», який складається з 10 ноутбуків. За рахунок їх використання проводяться консультації для слухачів в позаурочний час на базі навчально-побутового комплексу, проводяться виїзні уроки в структурних підрозділах залізниці – базах виробничого навчання, технічні конференції, профорієнтаційні заходи для молоді та учнів загальноосвітніх шкіл.